10 zalet stosowania pudełek kartonowych w firmie

4 min read

Każdy wie, że używanie materiałów z recyklingu ma mniejszy ślad węglowy niż używanie materiałów pierwotnych. Ale co z drugą stroną medalu? Co z faktem, że przejście na rzadziej używane, a czasami niepotrzebne materiały, może w rzeczywistości przynieść korzyści Twojej firmie na więcej sposobów niż jeden? Przyjrzyjmy się kilku zaletom stosowania pudełek kartonowych z recyklingu w Twojej firmie:

Lepsze dla środowiska

Jednym z głównych powodów, dla których wiele firm decyduje się na przejście na tekturę wielokrotnego użytku jest to, że jest ona lepsza dla środowiska. Nie tylko pomaga zapobiegać wylesianiu, ale także zmniejsza ilość gazów cieplarnianych, które są uwalniane do atmosfery. A ponieważ jest używany jako zamiennik istniejących zapasów, pomoże również obniżyć ślad węglowy, jeśli chodzi o istniejące materiały. I choć nie jest to tak efektywne, jak w przypadku materiałów w 100% dziewiczych, to nadal jest to znaczący krok w kierunku zrównoważonej przyszłości.

Papierowe pudełka są tańsze

Jeśli chodzi o papierowe pudełka, ważne jest, aby pamiętać, że nie zastępujesz materiałów całkowicie. Zamiast tego, nowe kartonowe pudełka, których używasz, są tylko zamiennikiem dla papierowych. A ponieważ papierowe pudełka są teraz poddawane recyklingowi i ponownie wykorzystywane, koszt ich użytkowania jest znacznie niższy niż zwykłych pudełek kartonowych. Chociaż nie ma dokładnej liczby określającej różnicę w cenie, można bezpiecznie założyć, że jest ona dość znacząca.

Pudełka są przenośne

Oczywiście, pudełka kartonowe są również przenośne. Ale to, czego możesz nie wiedzieć, to fakt, że są one bardziej przenośne niż plastikowe pudełka tej samej wielkości. Dlaczego? Ponieważ jeśli musisz je przenieść, możesz je łatwo wyjąć z miejsca przechowywania i przenieść. Ponadto, jeśli masz miejsce, w którym pudełka mogą być układane w stosy, mogą być one dość mocno wykorzystane wszędzie. Jeśli musisz wysłać masowe zamówienie, lub jeśli po prostu musisz przetransportować jakieś materiały, to są one idealnym wyborem.

Przewaga nad plastikiem

Inną ważną zaletą korzystania z pudełek papierowych z recyklingu jest to, że są one silniejsze niż plastikowa odmiana. Teraz, podczas gdy to może wydawać się jak no-brainer, byłbyś zaskoczony, aby zobaczyć, jak wiele firm faktycznie używać tańszych i słabszych pudełek. Oznacza to, że Twoje wiadomości będą mocniejsze, a nawet możesz użyć grafiki i innych elementów, które nie były możliwe wcześniej.

Tworzenie świadomości marki w oparciu o recykling

Kolejną istotną zaletą używania pudełek z papieru z recyklingu jest to, że mogą być one używane do tworzenia świadomości marki i tworzenia buzzu. Choć może się to wydawać śmieszne, będziesz zaskoczony widząc, jak wiele marek robi dokładnie to.

Teraz, istnieje kilka sposobów, aby to zrobić. Możesz użyć niestandardowych pudełek lub możesz nawet zdecydować się na ponownie używane pudełka. Co chcesz zrobić, to użyć pudełek w sposób, który tworzy niektóre świadomości marki lub można nawet użyć ich do tworzenia buzz. Teraz, co byłoby świetne jest, jeśli można rzeczywiście korzystać z pudełek do budowania świadomości marki lub tworzenia buzz przez pisanie motywacyjnych wiadomości na pudełkach.

Podsumowanie

Papierowe pudełka z recyklingu to świetny sposób na zmniejszenie śladu węglowego i zaoszczędzenie trochę pieniędzy. I chociaż nie mają tego samego poziomu wytrzymałości, co plastikowe i metalowe, wciąż są znacznie mocniejsze niż papierowe pudełka. A co najlepsze? Możesz je łatwo wykorzystać ponownie i są one świetne do tworzenia marki i świadomości marki.

Aktualności